TÜRKÇE

LetsGoviajar.com Meksika'nın Puebla eyaletinde Türk ortaklı vize danışmalığı hizmeti veren şirkettir.Yakın zamanda şirketin Meksika / Türkiye ve Türkiye / Meksika arasında ticari ve münferit danışmalık ayrıca V.I.P turizm hizmetleri vermesi planlanmaktadır.Bu bağlamda tr@letsgoviajar.com adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

SORU VE CEVAPLAR

 

Meksika Türk vatandaşlarından vize istiyor mu ?

Evet. Meksika'ya seyahat edebilmeniz için konsolosluktan veya altta vereceğim linkten elektronik vize almanız gerekmektedir.İki vize arasındaki fark ise konsolosluktan alacağınız ve ödeme yapacağınız vize muhtemelen uzun süreli ( 3 - 6 ay arası ) ve çok giriş çıkışlı olacaktır.Bu vizeyle gerek havayolu gerek karayolu ile Meksika'ya giriş yapabilirsiniz.İnternet üzrinden alacağınız vize ile ülkeye sadece havayolu ile giriş yapabilmektesiniz ve bu vize sadece bir kere kullanılabilir.Ülkeden çıkış yapıp tekrar havayolu ile giriş yapmak istediğinizde aynı vizeyi tekrar almanız gerekmektedir.

Meksika elektronik vize sayfası için tıklayınız

Yukarıda vize ile ilgili yapmış olduğumuz açıklamalar bilgilendirme amaçlıdır , ülkeler arası vize prosedürleri sürekli değişmekte olup kesin bilgi ve teyitler için dış işleri bakanlığı Türk vatandaşlarının tabi olduğu vize rejimi sayfasını ziyaret etmenizi Link , akabinde konsolosluğu arayarak bilgi almanızı tavsiye ederiz.

 

Meksika'ya nasıl gidilir ?

Ülkemizin menfaatleri açısından THY ile uçmanızı tavsiye ederiz ayrıca farklı havayolları ile birçok alternatifler de bulunmaktadır.

Önemli not : Bazı ülkeler transit geçişlerde transit vize istemektedirler biletinizi almadan önce transit geçiş yapacağınız ülkenin konsolosluğundan ve havayolundan muhakkak teyit alınız aksi taktirde uçağa binemezsiniz.

 

Meksika pahalı mı ? 

Göreceli bir kavram.Mexico City de 100 TL olan akşam yemeğinin aynısını daha küçük şehirlerde 60 - 70 TL ye yemeniz muhtemeldir.Aşağıdaki linklere tıklayarak online mağazalardan ürünleri görebilir ve Türkiye ile mukayese yapabilirsiniz.

Link 1  Link 2 ve buraya tıklayarak Türk lirası ve Meksika pesosu değerlerine ulaşabilirsiniz.

 

Meksika'da nereler gezilmelidir ?

Meksika çok güzel ve büyük bir ülkedir her kesiminde ayrı güzellikler ve kültürler barındırmaktadır.Facebook sayfamızdan aktif olarak resim ve videolar paylaşmaktayız.Buraya tıklayarak sayfamızı beğenip paylaşımlarımızı takip edebilirsiniz.

 

UYARI !!

Yukarıda yazanlar bilgilendirme amaçlıdır izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz , ziyaretçilerin olabilecek zararlarından firmamız sorumlu tutulamaz.